Біжутерія (від фр. Bijouterie) - ювелірні вироби з недорогих матеріалів. У виробництві використовуються різноманітні метали та сплави, різні сорти прозорого та кольорового скла, пластмаси, кераміки та ін.  За зовнішнім виглядом біжутерія може не поступатися «справжнім» ювелірним виробам, але її вартість виявиться набагато дешевше.

Починаючи з середини XX століття біжутерія, створена майстрами високої моди або художниками, стала цінуватися іноді навіть дорожче виробів з дорогоцінних каменів і металів. Такі вироби робилися або в підкреслено примітивному стилі, або досить вишукано. Носити біжутерію, створену майстром за оригінальним замовленням або дизайном стало гарним тоном.
Спочатку модні прикраси робилися з недорогих, що імітують дорогоцінне, каменів, таких як стрази або органічне скло. У сучасній біжутерії застосовується широкий ряд матеріалів. Високоякісні кристали, фіаніти імітують діаманти, деякі види напівдорогоцінного каміння успішно використовуються замість рідких дорогоцінних каменів. За допомогою позолоти, сріблення імітуються дорогоцінні метали. Дешеві прикраси можуть містити домішки нікелю, свинцю.

Сучасна вишукана біжутерія залежно від стилевого напрямку може включати як кристали Сваровські, штучні перли, фіоніти, так і деталі з пластику, шкіри або дерева. 

Історія біжутерії 

Яндекс.Метрика
 
 
 
Make a Free Website with Yola.